20 olbrzymich zwierząt, które naprawdę istnieją – numer 9 pojawi się w naszych koszmarach!

20 olbrzymich zwierząt, które naprawdę istnieją – numer 9 pojawi się w naszych koszmarach!

pi±tek, 30 grudzieñ 2016

Jeśli ktoś poprosi, żebyś pomyślał o dużym zwierzęciu, o czym myślisz? Większość z nas pomyśli o słoniu albo wielorybie.

Ale nawet w innych gatunkach są gigantyczne zwierzęta, które urosły znacznie bardziej, niż powinny.

Tę listę poświęcamy właśnie takim zwierzętom. Znajdziesz tu między innymi ogromnego królika oraz świnię, która waży ponad 900 kg! Gdy mówimy, że te zwierzęta są ogromne, właśnie to mamy na myśli. Numer 9 jest po prostu przerażający.

# 1. Japoński krab pacyficzny Crabzilla.

Ten gigantyczny krab nazwany Crabzillą, ma ponad 3 metry długości. Żył przez 40 lat, ale nie przestał rosnąć. Uważa się, że może mieć więcej, niż 4,5 m długości.

# 2. Ogromna deinacrida

Deinacrida to jeden z największych insektów, które odkryto na ziemi, ale ten szczególny okaz, który został znaleziony na wyspie Little Barrier w Nowej Zelandii jest duży nawet w porównaniu z innymi deinacridami.

# 3. Achatina fulica.

Achatina fulica, lub afrykański ślimak gigant, jest największym z rodziny ślimaków i może mieć ponad 20 centymetrów długości.

# 4. Koń Łoś.

Ten koń, który został prawidłowo nazwany Łosiem , jest z rasy Perszeron. Umięśniona rasa jest znana zarówno z ciężkiej pracy, jak i dużej inteligencji.

# 5. Gigantyczny George.

Tenpies wabi się Gigantyczny George i jest dogiem niemieckim. Niestety, ale George odszedł a 2013, ale był poprzednio najwyższym psem na świecie, mierzył 109.2 centymetry. Ważył 111 kg i każdego dnia spał w swoim własnym, ogromnym łóżku.

# 6. Rudawka malajska

Lepiej znana jako latający pies, jest największym na świecie nietoperzem. Można go znaleźć na wyspie Nowej Gwinei i średnio waży 1.5 kg, a zasięg jego skrzydeł wynosi do 1.5 do 1.8 metra.

# 7. Wstęgor królewski.

Ta ogromna ryba zwana jest Wstęgorem królewskim , a ten konkretny okaz miał 5.5 metra i został złowiony w Kalifornii, USA. 16 osób musiało pomóc przy wyciąganiu go z wody.

Zazwyczaj ryby te mają po 3 metry długości, ale potwierdzono, że niektóre z nich miały do 11 metrów długości, a plotki mówią, że niektóre miały nawet równe 17 metrów!

Ryba jest niezwykle rzadka w Szwecji, ale jeśli ma się szczęście, to można ją tam znaleźć. W 2010 znaleziono 3.5 metrowego wstęgora w Bovallstrand .

# 8. Krowa Blossom.

Krowa Blossom ma tytuł najwyższej krowy świata dzięki 1.9 metrom wzrostu. Niestety zmarła w zeszłym roku mając 13 lat, ale będzie żyć na kartach historii. Wiele minie, nim nowa krowa pobije jej rekord.

# 9. Krab palmowy.

Krab palmowy jest z nadrodziny pustelników, jest największym skorupiakiem żyjącym na lądzie i jednym z niewielu, które potrafią wspinać się na drzewa. Mogą mieć do 40 centymetrów długości i ważyć do 5 kilogramów.

Głównie żywią się kokosami, skąd wzięła się ich angielska nazwa (krab kokosowy). Krab palmowy z łatwością otwiera kokosy , więc lepiej unikać jego szczypiec.

# 10. Lygrys Hercules.

Nie, to nie lew lub tygrys. Herkules jest mieszanką lwa i tygrysicy i żyje w zoo, w Miami . Obecnie jest największym na świecie zwierzęciem z kotowatych, ma 3.3 metry długości i waży 418.2 kg.

# 11. Salamandra olbrzymia chińska.

Salamandra olbrzymia chińska jest największym na świecie płazem i może osiągnąć do 1.8 m długości. Średnio ważą około 25-30 kg.

# 12. Świnia „Big Pig”.

Ta świnia, niezwykle trafnie nazwana „The Big Pig„, waży około 900 kilogramów. Ma 2.5 metry długości, a jej obwód wynosi 2.2 metry.

Niestety, ale rekord świata wciąż jest w racicach „Big Billa„, świni, która żyła do 1933 roku i ważyła 1157 kg!

# 13. Meduza Nomury.

Ten gatunek meduzy, który można znaleźć przy brzegach Chin i Japonii, jest jadalna. Średnio mają 2 metry długości i ważą niemal 200 kg. Często zdarza się, że łodzie się obracają, gdy próbują je złowić.

#14. Kaninen Darius.

Ten puchaty króliczek ma tytuł największego na świecie. Ma 1.3 metry wysokości i waży 22.2 kg. Jego rodzina corocznie wydaje 15,000 zł na jego jedzenie.

# 15. Hercules Spinners.

Hercules spinner jest uważany za największego na świecie moyla. Samice, które są większe od samców, mają rozpiętość skrzydeł do 27 centymetrów.

# 16. Goliat płochliwy.

Goliat płochliwy jest największym na świecie płazem bezogonowym, osiąga od 17 do 33 centymetrów długości (bez nóg) i waży od 0.6 do 3.25 kg.

# 17. Krokodyl różańcowy.

Krokodyl różańcowy to największy na świecie krokodyl i najcięższa na świecie jaszczurka.

Okaz ten został złamany na Filipinach i miał 6.4 metry od nosa do ogona. 100 osób polowało na niego przez trzy tygodnie, ponieważ przez 20 lat terroryzował mieszkańców wioski. Krokodyl jest także odpowiedzialny za śmierć przynajmniej jednego rybaka.

# 18. Kot Stewie.

Był najdłuższym na świecie kotem i sami możecie zobaczyć, jak ogromne wrażenie robił. Niestety, ale w 2013 zmarł na raka.

# 19. Byk Field Marshall.

Największy na świecie byk, Field Marshall , waży 1.6 tony i żyje na farmie w Wielkiej Brytanii. Byczek Fernando niech lepiej ma się na baczności.

# 20. Belgijski olbrzym.

Belgijski olbrzym jest największym na świecie królikiem domowym. Łatwo go oswoić, więc wielu mówi, że są jak psy, które łatwo przywiązują się do ludzi. Prawidłowy opis patrząc na to, że mogą być tak duże, jak psy.

Istnieje wiele dużych zwierząt, o których nie mamy pojęcia. Podzielcie się tym artykułem z przyjaciółmi, jeśli uważacie, że natura jest niesamowita!

Apel wściekłej rowerzystki: „zrozumcie, że przez Was się boję!”

Hołd Kate dla Diany kilka godzin po porodzie – wiele osób przegapiło ten szczegół

Piosenka wybrana przez księdza wzrusza – Simon woła, że to ‚najpiękniejszy wybór’

Papuga patrzy na swoje maluchy i robi coś niesamowicie słodkiego

Ciężarna suczka pitbulla wkrótce urodzi – para podejmuje ważną decyzję widząc USG

Dziecko powoli raczkuje po podłodze, pies robi coś przesłodkiego!