Nastolatka umiera na raka – ale gdy matka patrzy na jej trumnę, czuje się lepiej

Laura Hillier była młodą i piękną Kanadyjką chorującą na raka. Została zdiagnozowana w wieku 13 lat: chorowała na białaczkę. Przez 4 lata była w remisji, ale niestety, rak powrócił.

20 stycznia 2016, w wieku 18 lat, umarła. Jej rodzina musiała przekazać tę wiadomość wielu znajomym na stronie na Facebooku, która została stworzona, aby wspierać młodą kobietę: Hope for Laura.

„Dzielnie walczyła i wszyscy byliśmy z niej dumni. Aż do samego końca udało jej się utrzymać równowagę, odwagę i siłę ducha.”

Aby uhonorować życie Laury jej bliscy postanowili wziąć kolorowe mazaki i zrobili coś niesamowitego na jej trumnie.

Zdjęcie oraz historia Laury zdobyły sławę w mediach i dotknęły serc ludzi na całym świecie.

 1
Facebook – Match For Laura

20 stycznia 2016 roku Laura Hiller zmarła w wieku 18 lat na ostrą białaczkę szpikową, gdy oczekiwała na przeszczep.

Laura zmarła w otoczeniu bliskich, w kanadyjskim szpitalu.

 2
Facebook – Match For Laura

Laurze po raz pierwszy zdiagnozowano raka, gdy miała 13 lat. Przez 4 lata była w remisji, ale choroba powróciła w maju 2015. Uczęszczała do liceum Nelsona w Ontario i była znana ze swojej miłości do muzyki i teatru.

Przed śmiercią otrzymała album szkolny ze słowami wsparcia od znajomych z klasy, ale to nie wystarczyło jej bliskim. Gdy Laura odeszła postanowili pożegnać ją zostawiając znak na trumnie. Aby ich słowa towarzyszyły jej po drugiej stronie.

 3
Facebook – Match For Laura

Na całej powierzchni trumny rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, nauczyciele, pracownicy szpitala, wszyscy uczcili jej życie, radość oraz ogromny talent. Trumna została zmieniona w dzieło sztuki pokryte słowami i kolorami.

 4
Facebook – Match For Laura

Zdjęcia znalazły się na stronie na Facebooku – Hope for Laura i wiele osób podzieliło się nimi, aż cały internet poznał jej historię.

 5
Facebook – Match For Laura

Ponad śmiercią, Laura zainspirowała wielu ludzi, a dzięki medialnemu zamieszaniu dookoła jej trumny więcej mówi się o dzieciach, które chorowały na raka i wygrały. Hope for Laura nie zaprzestało działania i obecnie współpracuje z Coast to Coast, organizacją zajmującą się zbieraniem funduszy na badania nad rakiem u dzieci.

 6
Facebook – Match For Laura

Laura na zawsze pozostanie w sercach bliskich oraz, dzięki cudownym świadectwom miłości i przyjaźni po śmierci, wciąż inspiruje i pomaga innym chorym na raka.