Nastolatka umiera na raka – ale gdy matka patrzy na jej trumnę, czuje się lepiej

Nastolatka umiera na raka – ale gdy matka patrzy na jej trumnę, czuje się lepiej

pi±tek, 30 grudzieñ 2016

Laura Hillier była młodą i piękną Kanadyjką chorującą na raka. Została zdiagnozowana w wieku 13 lat: chorowała na białaczkę. Przez 4 lata była w remisji, ale niestety, rak powrócił.

20 stycznia 2016, w wieku 18 lat, umarła. Jej rodzina musiała przekazać tę wiadomość wielu znajomym na stronie na Facebooku, która została stworzona, aby wspierać młodą kobietę: Hope for Laura.

„Dzielnie walczyła i wszyscy byliśmy z niej dumni. Aż do samego końca udało jej się utrzymać równowagę, odwagę i siłę ducha.”

Aby uhonorować życie Laury jej bliscy postanowili wziąć kolorowe mazaki i zrobili coś niesamowitego na jej trumnie.

Zdjęcie oraz historia Laury zdobyły sławę w mediach i dotknęły serc ludzi na całym świecie.

20 stycznia 2016 roku Laura Hiller zmarła w wieku 18 lat na ostrą białaczkę szpikową, gdy oczekiwała na przeszczep.

Laura zmarła w otoczeniu bliskich, w kanadyjskim szpitalu.

Laurze po raz pierwszy zdiagnozowano raka, gdy miała 13 lat. Przez 4 lata była w remisji, ale choroba powróciła w maju 2015. Uczęszczała do liceum Nelsona w Ontario i była znana ze swojej miłości do muzyki i teatru.

Przed śmiercią otrzymała album szkolny ze słowami wsparcia od znajomych z klasy, ale to nie wystarczyło jej bliskim. Gdy Laura odeszła postanowili pożegnać ją zostawiając znak na trumnie. Aby ich słowa towarzyszyły jej po drugiej stronie.

Na całej powierzchni trumny rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, nauczyciele, pracownicy szpitala, wszyscy uczcili jej życie, radość oraz ogromny talent. Trumna została zmieniona w dzieło sztuki pokryte słowami i kolorami.

Zdjęcia znalazły się na stronie na Facebooku – Hope for Laura i wiele osób podzieliło się nimi, aż cały internet poznał jej historię.

Ponad śmiercią, Laura zainspirowała wielu ludzi, a dzięki medialnemu zamieszaniu dookoła jej trumny więcej mówi się o dzieciach, które chorowały na raka i wygrały. Hope for Laura nie zaprzestało działania i obecnie współpracuje z Coast to Coast, organizacją zajmującą się zbieraniem funduszy na badania nad rakiem u dzieci.

Laura na zawsze pozostanie w sercach bliskich oraz, dzięki cudownym świadectwom miłości i przyjaźni po śmierci, wciąż inspiruje i pomaga innym chorym na raka.

8 zdjęć rodzin, które udowadniają, że genetyka potrafi być myląca

Fryzjer powiedział rudemu mężczyźnie, aby zapuścił brodę i to zmieniło jego życie

Kangur jest zbyt szybki i łamie mu szczękę, nim on może wystrzelić

Kobiecie towarzyszy jej pies, z którym robi niesamowite show

Kochana psia mama interweniuje w samą porę, ratując odrzucone prosiątko

Dziewczyna zaczyna kopać psa na plaży, natychmiast tego żałuje