Nowe badania pokazują, że matki, które dużo narzekają, mają większe szanse na wychowanie córek, które odniosą sukces

„Słuchasz mnie? Odrób lekcje. Poskładaj pranie. Dlaczego Twoja torba jest na środku podłogi? Pozmywaj. Koncentruj się na przyszłości. Słuchasz mnie? Musisz być w domu o 8. Odrobiłaś lekcje? Pościel łóżko. Umyłaś zęby? Pomóż z obiadem. Nie możesz spać dłużej, niż do 10. Skoś trawę. Czy posprzątałaś w pokoju?”

 gfrfedf
680News

Czy ciągle powtarzasz swojej córce te pytania, stwierdzenia lub retoryczne pytania? Dobrze. Rób tak dalej. Mów tak, aż wreszcie Cię posłucha. A gdy z rana dzwoni budzik: zaczynaj od początku.

Badania pokazały, że matki, które często tak robią, mają większe szanse na wychowanie córek, które w przyszłości odniosą sukces.

 jhgfd
Daily Mail

Badaczka Ericka Rascon-Ramirez z uniwersytetu w Essex przeprowadziła badanie, które pokazuje, że „za każdą odnoszącą sukces kobietą stoi narzekająca matka”.

Przeanalizowano kwestionariusze od 15 000 dziewczyn w wieku 13 i 14 lat, od 2004 do 2010. Według nich, większość dziewczynek, które zdecydowane są kontynuować edukację na wyższym stopniu miało matkę, którą uważały za „męczącą”.

Dziewczyny te mają większą szansę na zdobycie wyższego wykształcenia, zrobienie kariery i otrzymanie lepszej wypłaty.

 vghjk

Chociaż bycie nastolatką może być stresujące, narzekanie daje dobre rezultaty. Córki mogą być wtedy zirytowane, ale według tego badania, po 20 roku życia zaczynają rozumieć, dlaczego ich matka tak się zachowywała. Gdy tak się stanie, kochają ją jeszcze bardziej.

Co teraz powinny zrobić matki, które dużo narzekają? – Nie przestawać!