Wszystkie dzieci śmiały się z dziewczyn z śmierdzącymi, długimi włosami. 15 lat później wreszcie mogły się zemścić!

Wszystkie dzieci śmiały się z dziewczyn z śmierdzącymi, długimi włosami. 15 lat później wreszcie mogły się zemścić!

¶roda, 4 styczeñ 2017

W latach od 1845 do 1865 rodzinie Sutherland, która mieszkała w stanie Nowy Jork, w Stanach Zjednoczonych, urodziło się ośmioro dzieci: Sarah, Victoria, Isabella, Grace, Naomi, Dora, Mary i ich brat Charlie.

Rodzeństwo żyło w złych warunkach z matką i ojcem na farmie indyków. Rodzinie ciężko było zarobić na chleb i masło, ale mimo biedny, matka czuła dumę z siedmiu córek i ich długich, opadających kaskadami włosów.

Matka uczyniła z dbania i stymulowania porostu włosów swoją misję, i dlatego nawilżała włosy dziewcząt specjalną maścią. Dzięki temu włosy lepiej się układały i były dłuższe, ale niestety brzydko pachniały. Smród był tak silny, że siostry wolały siedzieć w domu, żeby uniknąć bycia prześladowanymi przez inne dzieci.

Ale tajemnicza maść matki wydawała się działać. Włosy dziewczynek miały od 1.5 do 2.1 metrów długości!

Ojciec, Fletcher Sutherland, pracował jako pastor, a jego córki śpiewały w czasie mszy. Wkrótce jednak ojciec zauważył, że odwiedzający są bardziej zainteresowani 11.5 metrami (łącznie) włosów, niż słowem bożym. Uznał, że biedna rodzina może w ten sposób zarobić dodatkowe pieniądze, objeżdżając kraj z córkami.

Śpiewające siostry z długimi włosami odniosły ogromny sukces i w 1880 występowały nawet na Broadwayu. Były tak znane, że nie mogły wyjść na ulicę bez bycia rozpoznawanymi!

Przełom nastąpił, gdy ojciec podpisał kontrakt ze znanym cyrkiem Barnum Bailey § 1884. Ludzie z całego kraju przybywali, aby zobaczyć „siedem cudów świata”, jak je nazywano.

Sukces córek zaowocował kolejnym świetnym pomysłem Fletchera: zaczął sprzedawać produkty do włosów. Rrodzina Sutherlandów sprzedała ponad 2.5 miliona produktów i nie była już biedna!

Siostry Sutherland oraz ich rodzice byli całkiem bogaci, a po śmierci ojca zmieniły zniszczoną farmę indyków w piękną posiadłość. Mimo, że na zewnątrz wydawały się być skromnymi córkami pastorów, wiele się działo, gdy były poza światłem reflektorów. Narkotyki, zazdrość i romanse goniły jedne za drugimi, a w latach dwudziestych ich długie włosy przestały robić takie wrażenie.

W 1938 piękny dom spłonął, a siostry, które przeżyły, spędziły resztę życia w biedzie – tak, jak je zaczęły.

Chociaż historia rodziny Sutherlandów źle się skończyła, możemy uczyć się na ich błędach. Po Siedmiu Siostrach Sutherland zostało wiele zdjęć ich robiących wrażenie, grubych i falowanych włosów, które pozostają niesamowite.

Apel wściekłej rowerzystki: „zrozumcie, że przez Was się boję!”

Hołd Kate dla Diany kilka godzin po porodzie – wiele osób przegapiło ten szczegół

Piosenka wybrana przez księdza wzrusza – Simon woła, że to ‚najpiękniejszy wybór’

Papuga patrzy na swoje maluchy i robi coś niesamowicie słodkiego

Ciężarna suczka pitbulla wkrótce urodzi – para podejmuje ważną decyzję widząc USG

Dziecko powoli raczkuje po podłodze, pies robi coś przesłodkiego!