Kobiet pochwalono za to stwierdzenie: „Grube dziewczyny nie powinny nosić latem krótkich spodenek”

Kobiet pochwalono za to stwierdzenie: „Grube dziewczyny nie powinny nosić latem krótkich spodenek”

wtorek, 1 sierpieñ 2017

W Polsce zrobiło się znów gorąco, więc czas zastanowić się, jak się ubrać. Stroje kąpielowe? Sukienki? Szorty?

„Fat Girl Summer Dress Code” to filmik instruktażowy o tym, jak należy ubierać się latem, którego jednak nie należy brać na serio. Aktywistka Loey miała dosyć histerii, która pojawia się szczególnie latem, a dotyczy tego, jak należy się ubierać. Zawsze słyszała, że nie powinna nosić niektórych rzeczy, przez co gorzej się czuła. Ale teraz ma inną odpowiedź dla każdego, kto myśli, że ma prawo wypowiadać się o ciele innych osób. Mówi o tym w sarkastycznym filmiku o ubieraniu się, gdy jest się grubym.

„Dlaczego ktokolwiek miałby nosić coś, co sprawia, że czuje się pewny siebie i szczęśliwy, nie myśląc o tym, co inni czują patrząc na te ubrania,” Loey mówi w filmiku.

Jej filmik skierowany jest do osób, które krytykują ubiór innych. Loey ma nadzieję, że pewnego dnia wszystkim uda się wyjść poza niepotrzebne ograniczenia dotyczące tego, że ludzie muszą ubierać się w konkretny sposób, aby byli akceptowani.

„Żadnych obcisłych sukienek lub jeansów, właściwie nic nie może być obcisłe. Czasami wydaje Ci się, że ubrałaś się zgodnie z zasadami, bo masz na sobie koszulkę z długimi rękawami, dwie pary legginsów, na nich jeansy, wiatrówkę i do tego zimową kurtkę, ale jeśli są zbyt ciasne – musisz je zdjąć,” rozkazuje Loey.

„Grube dziewczyny – spędzicie całe lato w jeansach, długich legginsach i koszulkach z długimi rękawami,” mówi Lane.

Prawdziwym przekazem klipu jest jednak to, że powinno się ignorować to, co mówią inni i czuć się ze sobą dobrze niezależnie od tego, co się na sobie ma.

„Ten dress code nie wydaje się być dobrym pomysłem… Więc, mój styl na to lato będzie wyglądał tak: jeśli jesteś gruba, noś to, co chcesz. Jeśli jesteś chuda, noś to, co chcesz. Jeśli jesteś wysportowana, noś to, co chcesz. Jeśli jesteś mężczyzną, noś to, co chcesz. Jeśli jesteś osobą, która z niczym się nie identyfikuje, noś to, co chcesz. Jest gorąco na dworze? Czuj się wygodnie i stylowo w swoich ubraniach,” mówi Lane.


Poniżej możesz obejrzeć klip Loey, w którym genialnie wyśmiewa uprzedzenia. Udostępnij klip, jeśli zgadasz się z jej przekazem!

Goście są w szoku, gdy zostawia pannę młodą przy ołtarzu – zaczynają się śmiać, gdy widzą, dokąd idzie

Atrakcyjny mężczyzna śpiewa piosenkę miłosną – jury jest pod wrażeniem od pierwszych sekund

Partner kobiety był jej niewierny – postanowiła spotkać się z jego kochanką

Chce iść do weterynarza z papugą – ale papuga wcale tego nie chce!

Pies upadł przed drzwiami – rodzina widzi wiadomość przy obroży i natychmiast dzwoni do sąsiada

Prosi dziewczynę o buziaka – ale kiedy ta nie odpowiada, nie możemy powstrzymać się od śmiechu