10 porad pokazujących, że tabletki do zmywarki są przydatniejsze, niż się wydaje – 4 rada jest świetna

10 porad pokazujących, że tabletki do zmywarki są przydatniejsze, niż się wydaje – 4 rada jest świetna

pi±tek, 11 sierpieñ 2017

Czyszczenie może być koszmarem w zależności od stanu pomieszczenia lub rzeczy. Dobrze więc mieć w rękawie sztuczki, które mogą zaoszczędzić czas i mają dobre wyniki. Jeśli przygotowujesz się do ‘walki’ z piekarnikiem, toaletą, pościelą a nawet ścianami, myśl o tabletkach do zmywarki!

To zaskakujące, ale prawdziwe, przetestowane i zatwierdzone. Amerykańska blogerka Corinne Schmitt wyjaśniła, jak przydatne mogą być proste tabletki. Odkryj 10 porad do czyszczenia domu.

1. Idealnie biała pościel

Aby mieć białą pościel, włóż tabletkę do pralki. Jeśli, na przykład, pościel zalano lub wyprana została z czymś, co farbuje, dodaj tabletkę do następnego prania. Uwaga, działa tylko na biel!

Spülmaschinentabs – Wikimedia

Spülmaschinentabs – Wikimedia

2. Chroń meble na dworze

Jeśli masz balkon lub ogród, to pewnie masz też krzesła lub stół, by cieszyć się świeżym powietrzem. Jeśli chcesz je wyczyścić i chronić przed brudem, tabletki do zmywarki są Twoim przyjacielem. Rozpuszczona w gorącej wodzie tabletka pozwoli na szybkie czyszczenie i nada im wygląd nowości.

3. Czyszczenie mocno zabrudzonych naczyń

Jeśli myślałeś, że czarne ślady po ciemnych potrawach muszą zostać, albo trzeba szorować je godzinami, to nie próbowałeś tej sztuczki.

Rozpuść tabletkę w wodzie bezpośrednio w czyszczonym naczyniu. Zostaw je na kilka godzin lub całą noc. Następnego dnia normalnie umyj, wszystko zejdzie.

Zach Zupancic – Flickr

Zach Zupancic – Flickr

4. Skuteczne czyszczenie śmietnika

Nawet, jeśli to nieprzyjemne, to czyszczenie śmietnika jest konieczne. Ułatw sobie życie wypełniając pojemnik ciepłą wodą, dodaj tabletkę, wymieszaj do rozpuszczenia i zostaw na przynajmniej 30 minut. Potem wystarczy wypłukać i wysuszyć.

5. Pożegnaj brud w piekarniku

Aby wyczyścić piekarnik często trzeba się zmęczyć. Ale dzięki tabletkom do zmywarki zobaczysz, że da się łatwiej.

Umieść gorącą wodę na dole piekarnika i potrzyj po powierzchni tabletką. Zbierz płyn i wypłucz. Możesz też rozpuścić więcej, niż jedną tabletkę w wodzie, zamoczyć ściany piekarnika i zostawić na kilka godzin.

Neeta Lind – Flickr

Neeta Lind – Flickr

6. Polerowanie metalu

Jeśli chcesz, by sztućce, lub coś innego ze stali, lśniły, wypoleruj je wodą z tabletką do zmywarki. Potrzyj lub namocz rzeczy przez noc, aby rezultat był jeszcze lepszy.

7. Jasne WC

Jeśli chcesz szybko (i idealnie) wyczyścić toaletę, umieść w niej tabletkę do zmywarki. Gdy się rozpuści, użyj szczotki do wymycia ścianek i spuść wodę. To wyjątkowo skuteczne.

Clayton Parker – Flickr

Clayton Parker – Flickr

8. Zmyj z filiżanek ślady po kawie i herbacie

Kubki i filiżanki często noszą ślady po kawie i herbacie, mimo mycia. Nie zawsze łatwo sprawić, by zniknęły. Włóż tabletkę do kubka z gorącą wodą i zostaw na przynajmniej godzinę. Następnie normalnie wymyj.

9. Do pralki

Może wkładanie tabletki do zmywarki jest dziwne, ale naprawdę pozwala na dokładne wyczyszczenie jej. Włóż dwie tabletki na jeden cykl z 60°. Rób tak co dwa miesiące, aby aktywnie zwalczać bakterie i kamień.

10. Ślady na ścianach

Dzieci kochają malować, rysować i kolorować ściany. Aby prace te były ulotne i nie zostawiały śladów, możesz usunąć ślady po kredkach lub kredzie rozpuszczając tabletkę w kilku litrach wody. Następnie wymyj zabazgraną ścianę, odzyska swój dawny wygląd!

hrohmann - Pixabay

hrohmann – Pixabay

Pamiętaj, by zawsze chronić ręce rękawiczkami. Sztuczki te są naprawdę skuteczne i nie będziesz musieć mocno trzeć! Nie wahaj się podzielić nimi z innymi osobami na Facebooku!

Osiem lat temu mężczyźnie ukradziono psa, ale wreszcie znów są razem

Krowy długo były w stodole, ale wreszcie mogą wyjść na dwór, co uchwycono na nagraniu

9-latek codziennie gdzieś znika w ciągu dnia, zaciekawiony tata idzie za nim i odkrywa coś wzruszającego

Mąż dostrzega niezwykły szczegół na zdjęciu żony sprzed 18 lat

Priscilla wreszcie postanawia się podzielić prawdą – wyjawia, jak wyglądały ostatnie dni Elvisa Presleya

Kobieta ma niedługo urodzić – lekarze są zdziwieni, gdy widzą, co nosiła w brzuchu