Sanitariusz Kjell ma dosyć patrzenia na zemdlenia dzieci – jest wściekły na napoje energetyczne

Sanitariusz Kjell ma dosyć patrzenia na zemdlenia dzieci – jest wściekły na napoje energetyczne

pi±tek, 11 sierpieñ 2017

Sanitariusz Kjell Moberg z Örnsköldsvik często pomagał młodym ludziom, którzy nadużyli energetyków i teraz ma tego dosyć.

Napoje energetyczne stały się popularne wśród młodych ludzi i coraz więcej marek kieruje swoje reklamy do nich. Ale Kjell chce informować ludzi o zagrożeniach związanych z nadużywaniem napojów z kofeiną.

„Czasami reakcja jest tak silna, że rodzina do nas dzwoni. Albo sami do nas dzwonią, gdy zaczynają się trząść. Zdarzają się też skurcze i utrata przytomności,” Kjell powiedział Aftonbladet .

Podkreśla też, że problemem nie jest tylko sam kop otrzymany z napoju, a także to, że pozwala dłużej działać, co przeciąża organizm.

Wikipedia

„Energia z napojów pozwala Ci nie zasnąć. Możesz grać na komputerze i pić, aby nie spać przez X dni. W międzyczasie możesz też źle się odżywiać i za mało pić. I ciało powie dosyć.”

Jest powód, dla którego napoje energetyczne mają ustalony wiek konsumpcji na 15 lat, ale wciąż jest wiele historii o młodszych pijących. Kjell krytykuje to, że tak łatwo można kupić coś, co może mieć niebezpieczne konsekwencje.

„Wydaje mi się, że nie wszyscy rodzice wiedzą, że ich dzieci piją te napoje,” powiedział Aftonbladet.

Teraz chce zwrócić uwagę ludzi na zagrożenia i, jeśli będzie zainteresowanie, chciałby pójść do szkół i opowiedzieć o tym młodym ludziom.

To dobrze, że ta informacja jest przekazywana i mamy nadzieję, że zwiększy świadomość ludzi oraz ich podejście do energetyków. Udostępnij ten artykuł, by w tym pomóc!

Mama kąpie rocznego synka w wybielaczu – teraz wyjaśnia, dlaczego to robi

Ten pies ze schroniska wyciąga nagle łapkę i zostaje uratowany w ostatniej chwili

Przez chwilę jest obawa, że mama-panda odrzuci młode, na szczęście jednak wygrywa instynkt

Zgubiona suczka nie widziała właściciela od 7 miesięcy – ich ponowne spotkanie jest wzruszające

Szokujące zdjęcia: pokazują prawdę stojącą za przejażdżkami na słoniach

Nauczycielka znajduje psa w plecaku uczennicy – powód wszystkich rozczulił