Mama spodziewa się problemów, gdy autystyczny syn odmawia obcięcia włosów, a potem widzi, co robi fryzjer

Mama spodziewa się problemów, gdy autystyczny syn odmawia obcięcia włosów, a potem widzi, co robi fryzjer

czwartek, 12 pa¼dziernik 2017

Sześcioletni Wyatt ma autyzm i odmawia wizyt u fryzjera. Jest zarówno nadwrażliwy, jak i podwrażliwy, co oznacza, że czasami nie czuje bólu, a czasami odczuwa ogromny ból nawet, gdy ktoś dotknie jego włosów.

Jednak niedawno znów nadszedł czas na obcięcie włosów. Mama Fauve Lafrenière wybrała niewielki salon w kanadyjskim mieście Rouyn-Noranda, w którym pracuje Franz Jacobs. Wyatt szybko zaczął wiercić się na krześle i nagle położył się na podłodze. Mama powiedziała CBC, że wiele innych wizyt u fryzjera kończyło się źle, ale Franz miał plan.

Otwarty umysł i trochę miłości potrafią wiele zdziałać. Zanim Fauve mogła coś powiedzieć, Franz położył się obok chłopca i dalej obcinał mu włosy.

„Poczułam, jakby zdjął kamień z serca. Fryzjerzy zazwyczaj panikują, gdy Wyatt tak się zachowuje, więc spotkanie Franza było cudowne,” powiedziała mama Wyatta CBC.

Teraz mnóstwo osób z różnych miejsc umawia wizyty u fryzjera, w tym osoby z autystycznymi dziećmi.

W poście na Facebooku, Franz napisał:

„Mój salon znajduje się w małym miasteczku górniczym Rouyn-Noranda na północy Kanady. Otworzyłem go, ponieważ nie było w nim tego rodzaju usług.

Wyatt przyszedł tu z mamą w pierwszym tygodniu działalności. To był mój pierwszy klient z autyzmem i dowiedziałem się, że współpraca z nim wymaga bycia na jego poziomie. Chwile te wiele dla mnie znaczą. Jestem dumny, że mogę tu pracować, a lokalna społeczność wspiera mnie.

Ludzie jadą po 4 godziny, aby obciąć się u mnie. Zazwyczaj zaczynamy od jedzenia słodyczy i chodzimy po salonie oglądając to, co jest na ścianach. Salon jest pełen prezentów od klientów. Puszczamy też muzykę z winyli podczas obcinania. Nigdy nie jestem szefem podczas obcinania, podążam za tym, co robi dziecko. Obcięcie dziecka z zaburzeniami zajmuje ponad godzinę. Jest warte każdej minuty.”

Po pierwszej wizycie Wyatta u Franza naprawdę się zaprzyjaźnili, więc chłopiec obcina się tylko tam. Franza chwali mnóstwo ludzi, a zwłaszcza osoby z autystycznymi dziećmi.

Na poniższym klipie możesz dowiedzieć się więcej o przyjaźni Franza i Wyatta!

Mama kąpie rocznego synka w wybielaczu – teraz wyjaśnia, dlaczego to robi

Ten pies ze schroniska wyciąga nagle łapkę i zostaje uratowany w ostatniej chwili

Przez chwilę jest obawa, że mama-panda odrzuci młode, na szczęście jednak wygrywa instynkt

Zgubiona suczka nie widziała właściciela od 7 miesięcy – ich ponowne spotkanie jest wzruszające

Szokujące zdjęcia: pokazują prawdę stojącą za przejażdżkami na słoniach

Nauczycielka znajduje psa w plecaku uczennicy – powód wszystkich rozczulił