Badania wykazały, że spędzanie czasu z mamą przedłuża jej życie

Badania wykazały, że spędzanie czasu z mamą przedłuża jej życie

¶roda, 6 grudzieñ 2017

Lubisz swoją mamę? Tak? Czy wiesz, że istnieje prosty sposób na przedłużenie jej życia? Jest to odwiedzanie jej regularnie, aby nie czuła się samotna!

W 2012 opublikowano badanie przeprowadzone wśród 1600 dorosłych o średniej wieku 71 lat. Samotność zwiększa ryzyko depresji, problemów z pamięcią lub chorób układu krążenia. Co można z tym zrobić?

Pexels

Badacze sprawdzili, że 23% respondentów, którzy mówili, że są samotni, zmarło około sześć lat później w porównaniu z 14% tych, którzy regularnie się z kimś spotykali. Rezultaty, opublikowane w „JAMA Internal Medicine” nie zmieniły się nawet po wzięciu pod uwagę innych czynników, takich jak dane socjoekonomiczne.

W innym badaniu, przeprowadzonym w 2010 i opublikowanym w PLoS Medicine Journal , Dr. Julianne Holt-Lunstad, profesor nadzwyczajny na uniwersytecie Brigham Young w Utah, pisze, że „związki międzyludzkie są ważne nie tylko dla jakości życia, ale też dla jego długości.” Dodaje, że chociaż jedzenie i poczucie bezpieczeństwa są niezbędne do życia, to relacje z innymi są równie ważne.

Pexels

Badanie wykazało też, że samotność i odizolowanie od społeczeństwa ogólnie są niedobre dla zdrowia. U niektórych osób samotność może być bardziej niebezpieczna, niż palenie lub nadwaga, podaje Forbes. Ważnym jest więc spędzanie czasu z bliskimi, a szczególnie śmianie się z nimi, ponieważ jest to naturalny i skuteczny sposób na zachowanie pozytywnego podejścia do życia.

Spędzanie czasu z rodzicami jest też dobre dla Ciebie i będziesz czerpać z tego wiele korzyści! Nikt nie jest nieśmiertelny, lepiej więc cieszyć się czasem, który możemy spędzić z bliskimi, nim będzie za późno.

Podziel się tym artykułem z przyjaciółmi i rodziną, aby starsze osoby nie spędzały Bożego Narodzenia same.

Siostra uczy 2-letniego brata z zespołem Downa mówić za pomocą piosenki

Zaprasza bezdomnego na kawę, a gdy nadchodzi koniec spotkania, dostaje zmiętą notatkę

Para sprzedała wszystko i wprowadziła się do nowego domu – przytulnej, białej ciężarówki

Mężczyzna mija na autostradzie trzy porzucone psy – natychmiast zatrzymuje się, by im pomóc

Kobieta pozwala po raz pierwszy polecieć motylowi ze zniszczonym skrzydłem

Dumny mężczyzna nagrywa płot, który właśnie postawił, ale okazuje się on niewystarczający