Badania wykazały, że spędzanie czasu z mamą przedłuża jej życie

Badania wykazały, że spędzanie czasu z mamą przedłuża jej życie

¶roda, 6 grudzieñ 2017

Lubisz swoją mamę? Tak? Czy wiesz, że istnieje prosty sposób na przedłużenie jej życia? Jest to odwiedzanie jej regularnie, aby nie czuła się samotna!

W 2012 opublikowano badanie przeprowadzone wśród 1600 dorosłych o średniej wieku 71 lat. Samotność zwiększa ryzyko depresji, problemów z pamięcią lub chorób układu krążenia. Co można z tym zrobić?

Pexels

Badacze sprawdzili, że 23% respondentów, którzy mówili, że są samotni, zmarło około sześć lat później w porównaniu z 14% tych, którzy regularnie się z kimś spotykali. Rezultaty, opublikowane w „JAMA Internal Medicine” nie zmieniły się nawet po wzięciu pod uwagę innych czynników, takich jak dane socjoekonomiczne.

W innym badaniu, przeprowadzonym w 2010 i opublikowanym w PLoS Medicine Journal , Dr. Julianne Holt-Lunstad, profesor nadzwyczajny na uniwersytecie Brigham Young w Utah, pisze, że „związki międzyludzkie są ważne nie tylko dla jakości życia, ale też dla jego długości.” Dodaje, że chociaż jedzenie i poczucie bezpieczeństwa są niezbędne do życia, to relacje z innymi są równie ważne.

Pexels

Badanie wykazało też, że samotność i odizolowanie od społeczeństwa ogólnie są niedobre dla zdrowia. U niektórych osób samotność może być bardziej niebezpieczna, niż palenie lub nadwaga, podaje Forbes. Ważnym jest więc spędzanie czasu z bliskimi, a szczególnie śmianie się z nimi, ponieważ jest to naturalny i skuteczny sposób na zachowanie pozytywnego podejścia do życia.

Spędzanie czasu z rodzicami jest też dobre dla Ciebie i będziesz czerpać z tego wiele korzyści! Nikt nie jest nieśmiertelny, lepiej więc cieszyć się czasem, który możemy spędzić z bliskimi, nim będzie za późno.

Podziel się tym artykułem z przyjaciółmi i rodziną, aby starsze osoby nie spędzały Bożego Narodzenia same.

8 zdjęć rodzin, które udowadniają, że genetyka potrafi być myląca

Fryzjer powiedział rudemu mężczyźnie, aby zapuścił brodę i to zmieniło jego życie

Kangur jest zbyt szybki i łamie mu szczękę, nim on może wystrzelić

Kobiecie towarzyszy jej pies, z którym robi niesamowite show

Kochana psia mama interweniuje w samą porę, ratując odrzucone prosiątko

Dziewczyna zaczyna kopać psa na plaży, natychmiast tego żałuje