Lekarze są przerażeni widząc oczy kobiety, która od 25 lat nie zmywała tuszu do rzęs

Lekarze są przerażeni widząc oczy kobiety, która od 25 lat nie zmywała tuszu do rzęs

¶roda, 13 czerwiec 2018

50-letnia kobieta z Australii potrzebowała pomocy lekarskiej po tym, jak czuła, że coś ‘utknęło jej w oku’. Lekarze odkryli coś przerażającego – pozostałości tuszu z 25 lat pod powiekami.

Ostrzegamy przed mocnymi zdjęciami.

Każdy, kto regularnie używa maskary prawdopodobnie popełnił ten błąd chociaż raz: nie zmył makijażu przed pójściem spać. Można to uznać za niewinny błąd, ale kobieta z tej historii może potwierdzić, że ma to nieprzyjemnie konsekwencje.

50-letnia Theresa Lynch potrzebowała pomocy medycznej w Australii, gdy od dłuższego czasu czuła, jakby coś utknęło jej pod powieką, podaje Buzzfeed. Badanie wykazało, że Theresa ma rację, rzeczywiście coś było pod jej powieką, ale nie był to brud, ani rzęsa – był to tusz do rzęs.

50-latka przyznała w badaniu opublikowanym przez Amerykańską Akademię Okulistyczną, że zdarzało jej się nie domywać maskary. Trwało to 25 lat i pozostawiło widoczne ślady pod dolną powieką kobiety.

Ponieważ tusz nie był prawidłowo zmywany, zbierał się pod skórą – zbił się w grudki i drażnił oko.

„Twarde kawałki utknęły pod dolną powieką, więc za każdym razem, gdy zamykała oczy były one podrażniane, szczególnie rogówka,” Rebecca Taylor, rzeczniczka AAO, powiedziała Buzzfeed.

American Academy of Opthamology

Theresa musiała przejść 90-minutową operację, aby pozbyć się nagromadzonych resztek tuszu. Teraz 50-latka ostrzega innych, by nie powtarzali jej błędu i dobrze zmywali makijaż.

„Miałam zły zwyczaj noszenia dużej ilości makijażu i nie zmywania go. Nie powinnam była pozwolić, by tak daleko to zaszło. To ważne, aby codziennie zmywać makijaż. Nie można opuścić ani dnia,” Theresa powiedziała Daily Mail.

Lekarka, która pomogła Theresie, nazywa się Dana Robei i powiedziała Buzzfeed, że to wyjątkowa sytuacja. Ale zawsze lepiej zapobiegać, niż leczyć, więc jeśli zdarza Ci się zasypiać z pomalowanymi oczami, to zerwij z tym zwyczajem.

Mama kąpie rocznego synka w wybielaczu – teraz wyjaśnia, dlaczego to robi

Ten pies ze schroniska wyciąga nagle łapkę i zostaje uratowany w ostatniej chwili

Przez chwilę jest obawa, że mama-panda odrzuci młode, na szczęście jednak wygrywa instynkt

Zgubiona suczka nie widziała właściciela od 7 miesięcy – ich ponowne spotkanie jest wzruszające

Szokujące zdjęcia: pokazują prawdę stojącą za przejażdżkami na słoniach

Nauczycielka znajduje psa w plecaku uczennicy – powód wszystkich rozczulił