środa, 13 czerwiec 2018

Nauczycielka nie chce wykluczyć z wycieczki uczennicy z porażeniem mózgowym – jej rozwiązanie jest wspaniałe

Życie z niepełnosprawnością nigdy nie jest proste.

10-letnia Maggie Velasquez dobrze o tym wie. Maggie cierpi na porażenie mózgowe i potrzebuje balkonika, aby móc się poruszać. Chociaż kocha być na dworze, czasami ciężko jest jej zrobić to, czego chce.

Helma Wardenaar

Niestety, ale tak było też wtedy, gdy jej klasa wybierała się na wycieczkę w plener. Maggie ma problem z poruszaniem się po lesie, bała się, że zostanie z tyłu, gdy jej znajomi z klasy będą się dobrze bawić.

Ale jej nauczycielka, Helma Wardenaar, postanowiła jej pomóc, podaje ABC. Helma chciała, aby Maggie poszła z nimi i znalazła na to bardzo kreatywny sposób…

Mama Maggie, Michelle, mówi, że jej córka jest bardzo pozytywną, zabawną i niezależną osobą. Ma poczucie humoru, uwielbia kolorowanki i zaczęła też malować. Kocha muzykę i lubi być na dworze, ale jej niepełnosprawność utrudnia jej to.

Ze względu na jej osobowość myśl o tym, że zostanie sama, gdy reszta klasy będzie na wycieczce, bardzo ją zasmuciła.

Na szczęście nauczycielka Helma nie pozwoliła na to. Najpierw rozważała wózek inwalidzki, ale okazało się, że nie poradzi on sobie na takim gruncie.

Następnie pomyślała o wynajęciu kucyka dla dziewczynki, ale nie są one dozwolone na ścieżkach. „Wciąż rozważałam zapłatę kary, gdyby nas złapano,” powiedziała Helma, „ale to byłby zły przykład.”

Helma nie poddawała się i skontaktowała się z kilkoma dużymi markami, które specjalizują się w produktach do kempingu, ale nic z tego nie wyszło. Jednak pracownik jednej z firm, Greg, przez godzinę starał się znaleźć rozwiązanie. Bezskutecznie.

Jednak dwa tygodnie później Greg skontaktował się z Helmą i powiedział, że znalazł plecak, tak zwany ‘Free Loader’. Był to specjalnie zaprojektowany plecak, w którym nauczycielka mogła nieść Maggie na plecach.

Helma Wardenaar

Sprzętu nie można nazwać tanim, kosztuje 300 dolarów (około 1080 zł). Nie był też szczególnie wygodnym, ale mimo to wycieczka zakończyła się sukcesem!

„Zobaczyliśmy ślady jeleni, motyle, ptaki, itd. Maggie śpiewała, gdy szłam. Napisała piosenkę o wycieczce oraz o tym, jak przyjemnie spędziliśmy razem czas,” powiedziała Helma.

Helma Wardenaar

Nic dziwnego, że mama Maggie jest niezwykle wdzięczna Helmie. Założona została strona GoFundMe mająca na celu zebranie środków na zakup sprzętu dla uczniów, takich jak Maggie, aby mogli brać udział we wszystkim.

Wspaniale jest zobaczyć, jak wiele nauczycielka zrobi dla uczniów! Helma zrobiła wszystko (i więcej), aby upewnić się, że Maggie czuła się jak reszta uczniów. Nie zapomnij podzielić się tą cudowną historią, jeśli także uważasz, że Helma zasługuje na szacunek!

Fotografka był świadkiem pożegnania żony przez męża: "Wiem, że mnie nie słyszysz, ale kocham Cię"

Została ugryziona pozując między rekinami do zdjęcia na Instagram

Babcia wszystkich rozbawia - gdy pokazuje najłatwiejszy sposób na złożenie prześcieradła

Dziecko je warzywa tylko, gdy karmi je tata, mama nie może powstrzymać śmiechu, gdy odkrywa powód

Poprzedni właściciele domu zostawiają list - wyjawiają, że zostawili 12-letnią niespodziankę

Byk przez lata był wykorzystywany do walk, ale teraz się zemścił

Wychudzona suczka pitbulla została porzucona przed drzwiami schroniska, w klatce dla ptaków

Mężczyzna nie słyszy - zobacz, jak kot pokazuje mu, że jest głodny

Fotograf ślubny nazwany bohaterem po tym, jak powstrzymał ślub - panna młoda była dzieckiem

Kotka nie wygląda, jak większość kotów - jej dziwny pyszczek przypomina ludzką twarz

Rod Stewart słyszy, jak muzyk uliczny wykonuje jego piosenkę - prosi o mikrofon

W drodze do pracy, mężczyzna nagle zauważa swojego kota - reakcja kota podbiła internet