piątek, 17 sierpień 2018

4-latek brał udział w wypadku samochodowym - strażak uspokoił go dzięki filmikowi

Gdy jest się świadkiem wypadku, nie wiadomo, co należy powiedzieć i zrobić. Strażacy i służby ratunkowe często jako pierwsze pojawiają się na miejscu wypadku i muszą działać szybko oraz skutecznie. Ratowanie, ale też wspieranie i pocieszanie poszkodowanych to część ich misji.

Jeszcze trudniej jest, gdy ranne jest dziecko. Jeden ze strażaków, którzy przybyli na miejsce wypadku samochodowego, musiał zająć się 4-letnim chłopcem w szoku. Casey Lessard został wezwany w Iberville, na autostradę w Mississippi po tym, jak samochód z Vanessą Darnell oraz piątką jej dzieci wywrócił się.

Kobieta oraz 3 dzieci wypadli z samochodu. Świadkowie natychmiast skontaktowali się z pogotowiem, które przyjechało przed policją i strażakami. Vanessa została zabrana do szpitala wraz z 4 dzieci, a mały Gabriel, 4, czekał na kolejną karetkę.

Chłopiec leżał na noszach, unieruchomiony. Casey zobaczył, że chłopiec jest przerażony, a na dodatek sam.

Gabriel rzeczywiście był w szoku po wypadku, a do tego dookoła było wielu nieznajomych. Strażak zaczął więc z nim rozmawiać, zapytał o ulubiony kolor, zwierzę, co lubi jeść.

„Było tak głośno, tyle obcych osób dookoła, pewnie wszystko go bolało, więc zacząłem z nim rozmawiać. Chciał się przytulić, ale nie mogliśmy zdjąć go z noszy, ponieważ mógł mieć uszkodzony kręgosłup. Po prostu chciał, aby ktoś przy nim był,” mężczyzna wyjaśnia w poniższym nagraniu.

Rick Camarena, który także był na miejscu, pożyczył strażakowi telefon, aby ten mógł odciągnąć uwagę chłopca od sytuacji. Casey zobaczył, że na telefonie jest Netflix, więc włączył pierwszy film dla dzieci, jak znalazł: Happy Feet: Tupot małych stóp!

Kilka minut później Gabriel trochę się uspokoił, chociaż nadal wszystko go bolało. Na chwilę mógł o tym zapomnieć. Casey mówi, że nie zrobił nic wyjątkowego i nie rozumie, dlaczego media tak szaleją, ponieważ po prostu wykonywał swoją robotę.

„Wiem, że każdy w naszym oddziale zrobiłby to samo. Inny strażacy, sanitariusze i lekarze, miejscowa policja i dobrzy Samarytanie zrobili tyle samo, jak nie więcej, niż ja, gdy zostali wezwani do akcji. Jestem po prostu kolesiem ze zdjęcia.”

Rodzina odniosła obrażenia, ale wszyscy powinni wyzdrowieć. Wszystko to dzięki świadkom, którzy zadzwonili po pomoc i pomogli w akcji ratunkowej, zamiast robić zdjęcia. Dzięki nim oraz służbom ratunkowym historia ta ma szczęśliwe zakończenie, więc dziękujemy wszystkim!

Słoń znajduje zraszacz na trawie, nieoczekiwanie zaczyna się bawić

Złoty koń jest nazywany najpiękniejszym na świecie - naukowcy odkryli coś niesamowitego w jego sierści

3-letnie dziecko krzyczy przez 8 godzin lotu - pasażer nagrywa to i krytykuje zachowanie matki

Czy koty rozumieją, gdy są wołane? Oto odpowiedź na to pytanie

Bardzo prosty przepis na pyszne ciasto z jagodami z szybkim spodem

Policja uratowała psa, któremu podano narkotyki - zobacz jego reakcję, gdy widzi swojego gościa

Mężczyzna myślał, że widzi w rzece bobra - podchodzi bliżej i odkrywa coś okropnego

Zdjęcie nowonarodzonej córeczki pokazuje trud i radość po czterech latach prób in vitro

Kobieta dostała awans w pracy - partner postawił jej ultimatum, którego gorzko pożałował

Córka płacze bez przerwy - dzięki prostej sztuczce taty uspokaja się w mniej, niż 5 sekund

W pełni odnowione baraki są piękne na zewnątrz, ale poczekaj, aż zobaczysz salon!

Pracownicy szpitala oddają cześć ojcu, którego organy uratowały 50 żyć