piątek, 17 sierpień 2018

6-letni Noah został ugryziony przez komara - kilka dni później był bliski śmierci

Była zwykła sobota w Karolinie Północnej, w USA, LoriAnne i jej rodzina byli na zakupach, gdy nagle jej sześcioletni syn Noah zaczął narzekać na ból głowy.

Mama dała synowi tabletkę przeciwbólową, w potem zostawiła go wraz ze starszymi braćmi u teściowej, gdzie mieli zostać na noc. Następnego dnia rano zadzwoniła, aby dowiedzieć się, jak się mają jej dzieci.

Noah wciąż bolała głowa i dostał kolejną tabletkę. Potem mama zdecydowała, że zabierze go do szpitala. Wykonano kilka badań i wyniki były w normie, napisała na Facebooku.

Kiedy jednak pobrano próbkę z kręgosłupa okazało się, że Noah ma bardzo rzadką infekcję wirusową zwaną zapaleniem mózgu La Crosse. Wirus ten przenoszony jest przez komary i głównie występuje w USA.

Zapalenie mózgu doprowadziło do pojawienia się płynu dookoła mózgu, co było przyczyną bólu głowy. Istnieje wiele różnych rodzajów zapalenia mózgu (lub opon mózgowych).

Dzieci przechodzą tę chorobę o wiele ciężej i kilka dni po diagnozie Noah prawie cały czas był nieprzytomny. Jego mama powiedziała, że budził się tylko na kilka minut dziennie.

Teraz mama LoriAnne chce ostrzec innych oraz modli się o wyzdrowienie syna. Stara się też robić wszystko, aby unikać komarów. Napisała na Facebooku:

„Mam pięciu synów i zawsze używam sprejów i innych rzeczy, aby odstraszyć komary, a jednak mój synek został ugryziony. Noah to żywiołowy chłopiec i choroby nigdy nie są mu straszne, więc jest to tym bardziej przykre dla nas wszystkich.

Bądźcie ostrożni. Nie chcę, aby jakiekolwiek inne dziecko przez to przechodziło. Używajcie dużo sprejów na komary, nie dają 100% ochrony, ale to wciąż lepiej, niż nic. Lekarze mówią, że to częste w naszej okolicy, ale ja nigdy o tym nie słyszałam, więc chcę podzielić się tym z innymi.”

Pięć dni po zachorowaniu Noah po raz pierwszy mógł porozmawiać z mamą. Która powiedziała, że jego zaspany głos był najpiękniejszym dźwiękiem, jaki kiedykolwiek słyszała. Wciąż jednak nie wiadomo, czy Noah wyzdrowieje do końca.

Mamy nadzieję, że Noah dojdzie do siebie. To ważne, aby wiedzieć, gdzie można znaleźć niebezpieczne komary, a jeśli wyjeżdża się za granicę, zawsze należy używać środków przeciw komarom.Podziel się tym ostrzeżeniem z innymi!

Słoń znajduje zraszacz na trawie, nieoczekiwanie zaczyna się bawić

Złoty koń jest nazywany najpiękniejszym na świecie - naukowcy odkryli coś niesamowitego w jego sierści

3-letnie dziecko krzyczy przez 8 godzin lotu - pasażer nagrywa to i krytykuje zachowanie matki

Czy koty rozumieją, gdy są wołane? Oto odpowiedź na to pytanie

Bardzo prosty przepis na pyszne ciasto z jagodami z szybkim spodem

Policja uratowała psa, któremu podano narkotyki - zobacz jego reakcję, gdy widzi swojego gościa

Mężczyzna myślał, że widzi w rzece bobra - podchodzi bliżej i odkrywa coś okropnego

Zdjęcie nowonarodzonej córeczki pokazuje trud i radość po czterech latach prób in vitro

Kobieta dostała awans w pracy - partner postawił jej ultimatum, którego gorzko pożałował

Córka płacze bez przerwy - dzięki prostej sztuczce taty uspokaja się w mniej, niż 5 sekund

W pełni odnowione baraki są piękne na zewnątrz, ale poczekaj, aż zobaczysz salon!

Pracownicy szpitala oddają cześć ojcu, którego organy uratowały 50 żyć