wtorek, 10 lipiec 2018

Córka kobiety zyskała macochę - jej szczery list wzruszył tysiące

Gdy para się rozstaje, prawie zawsze pojawia się konflikt i skomplikowane uczucia. Zwłaszcza, gdy są dzieci. Ale mimo, że plan się rozpadł nie oznacza to, że w przyszłości nie czeka na nas coś dobrego, a ta historia jest na to dowodem!

Candice Curry napisała na swoim blogu list otwarty do macochy jej córki. Wzruszył on tysiące osób.

" Do macochy mojej córki:

N igdy Cię tu nie chciałam. Po prostu nigdy nie byłaś częścią planu. Gdy dorastałam i marzyłam o swojej rodzinie, Ciebie w niej nie było. Planowałam, że moja rodzina obejmie mnie, mojego męża i nasze dzieci, nie Ciebie.

Wątpię, byś planowała zostać matką dziecka, którego nie urodziłaś. Pewnie Twój plan obejmował Ciebie, męża i Wasze dzieci, nie mnie lub moją córkę. Pewnie, gdy marzyłaś o zostaniu matką, myślałaś, że stanie się to wtedy, gdy je urodzisz, a nie wtedy, gdy poślubisz swojego męża. Jestem pewna, że nigdy nie planowałaś takiej sytuacji."

"Ale Bóg ma swój własny plan.

Gdy moja mała rodzina rozpadła się, aby stworzyć dwie rodziny wiedziałam, że nadejdziesz.

Wyobrażałam sobie, że będziesz potworem i moja córka nie będzie chciała, byś była jej macochą! Miałam nadzieję, że będziesz brzydka i nie będziesz chciała zadawać się z moją córką. Jej ojciec wiedziałby, że poślubił gorszą osobę. Nie chciałam pogodzić się z tym, że inna kobieta będzie matkować mojemu dziecku, gdy mnie nie będzie.

Ale potem pojawiłaś się Ty.

Nie byłaś taka, jak sobie wyobrażałam. Miałaś byś okropna, pamiętasz? Ale nie byłaś, byłaś piękna. Miałaś być starą zołzą, prawda? Ale byłaś piękną, młodą kobietą."

"Moje plany legły w gruzach.

Widziałam po Twojej minie, że jest to dla Ciebie równie trudne, co dla mnie. Moje serce natychmiast zmiękło. Miałaś piękny uśmiech! Naprawdę planowałam Cię znienawidzić. Dlaczego zrujnowałaś mój plan?!

Chciałam Cię odepchnąć, ale sprawiłaś, że było to niemożliwe i byłam wdzięczna, że tu jesteś.Od samego początku akceptowałaś moją córkę i bezgranicznie pokochałaś ją oraz jej tatę, to prawdziwy prezent dla nas. Włączasz naszą córkę we wszystko, co robicie i sprawiasz, że czuje się kochana i akceptowana. Jej relacje z tatą są dla Ciebie ważniejsze, niż Twoje z nim, a tylko odważna kobieta potrafiłaby to zrobić z taką gracją.

Wiedziałam, gdy jej tata i ja zdecydowaliśmy się na rozwód i życie w osobnych domach, że będą chwile, gdy ona będzie potrzebowała mamy, a mnie przy niej nie będzie.”

Edit this

”Jestem wdzięczna za to, że jesteś przy niej, gdy mnie nie ma. Jestem wdzięczna, że jesteś tak wyrozumiała wobec niej i nigdy jej nie odrzucasz. Potrzebuje w domu mamy, a Ty świetnie się sprawdzasz.

Od początku szanujesz moją pozycję jako matki. Doceniam to, że zawsze sprawdzasz ze mną, czy podjęłaś prawidłową decyzję. Wiem, że nasza sytuacja jest wyjątkowa. Nieczęsto mama i macocha kochają się i szanują.

Jesteś darem.

Nasza córka wychowa się znając więcej miłości, niż jestem sobie w stanie wyobrazić. Rozwód rodziców nie był jej wyborem i chociaż wolałabym, aby dzieci nie musiały przez to przechodzić, jestem wdzięczna, że teraz ma czwórkę rodziców, którzy kochają i szanują ją oraz siebie nawzajem. Dzięki temu rozumie, że czasami porażka może być błogosławieństwem.

Zawsze z niecierpliwością czeka na Twój telefon i opowiada o Tobie, co raduje moje serce. Jestem pełna dumy, gdy za każdym razem, gdy się widzimy, przytulasz mnie szczerze."

"Wiem, jak to jest, gdy Twoja mama nie potrafi zaakceptować macochy. Jestem wdzięczna, że możemy zrobić to, co najlepsze dla naszej córki. Dziękuję za to, że jesteś wraz ze mną dojrzałym rodzicem.

Obiecuję, że zawsze będę szanować to, jak ważna jesteś dla naszej córki. Obiecuję, że nigdy nie będę umniejszać Twojej pozycji w jej życiu ani sprawiać, że poczujesz, jakbyś nie była jej mamą. Obiecuję, że nauczę jej bycia wdzięczną za to, że ma w swoim życiu dwie silne i odważne kobiety, które wspólnie potrafią być matkami. Mam nadzieję, że nigdy nie znajdzie się w naszej sytuacji – choć jest przyjacielska – ale jeśli tak będzie, to obiecuję, że będę dobrym przykładem i pokażę jej, jak powinno wyglądać dzielenie się macierzyństwem.

Wspaniała kobieto, jesteś rzadkim i pięknym cudem. Niech Bóg Ci błogosławi, kocham Cię."

Pewnie wiele kobiet widzi siebie w pierwszej części tego listu, który jednak udowadnia, że porażka bywa czasem błogosławieństwem. To wspaniałe, że te kobiety potrafią odłożyć na bok swoje problemy, aby zrobić to, co najlepsze dla ich córki.

To coś, czego każdy powinien się nauczyć. Udostępnij ten artykuł, jeśli się z tym zgadzasz!

Fotografka był świadkiem pożegnania żony przez męża: "Wiem, że mnie nie słyszysz, ale kocham Cię"

Została ugryziona pozując między rekinami do zdjęcia na Instagram

Babcia wszystkich rozbawia - gdy pokazuje najłatwiejszy sposób na złożenie prześcieradła

Dziecko je warzywa tylko, gdy karmi je tata, mama nie może powstrzymać śmiechu, gdy odkrywa powód

Poprzedni właściciele domu zostawiają list - wyjawiają, że zostawili 12-letnią niespodziankę

Byk przez lata był wykorzystywany do walk, ale teraz się zemścił

Wychudzona suczka pitbulla została porzucona przed drzwiami schroniska, w klatce dla ptaków

Mężczyzna nie słyszy - zobacz, jak kot pokazuje mu, że jest głodny

Fotograf ślubny nazwany bohaterem po tym, jak powstrzymał ślub - panna młoda była dzieckiem

Kotka nie wygląda, jak większość kotów - jej dziwny pyszczek przypomina ludzką twarz

Rod Stewart słyszy, jak muzyk uliczny wykonuje jego piosenkę - prosi o mikrofon

W drodze do pracy, mężczyzna nagle zauważa swojego kota - reakcja kota podbiła internet