czwartek, 9 sierpień 2018

Taternik znalazł psa w głębokim na kilkaset metrów kanionie i nie miał zamiaru go tam zostawić

Zachary Anderegg to prawdziwy miłośnik przygód. Przez lata wspinał się po górach i uprawiał inne sporty w amerykańskiej Arizonie. Wiele doświadczył, ale pewnego dnia w 2010 przeżył coś wyjątkowego.

Tego dnia schodził do kanionu. Odkrywał przestrzeń głębokości około stu metrów i wszystko nagrywał. Nagle zobaczył, jak coś się w niej rusza.

Okazało się, że to pies, zwierzę było odwodnione i niedożywione. Nie wiadomo, jak pies się tam znalazł. Nie miał złamanych kości, więc nie mógł spaść. Ktoś musiał celowo go tam zostawić.

„To naprawdę było ostatnie miejsce na świecie, w którym spodziewałbyś się zobaczyć psa,” powiedział Anderegg. Na początku mężczyzna myślał, że to krowa. W okolicy było ich wiele.Jednak to naprawdę był wychudzony pies. Sytuacja nie wyglądała dobrze. Gdyby mężczyzna przyszedł dzień lub dwa później, pies byłby już martwy.

Anderegg wiedział, że musi działać szybko. Wspiął się, aby wziąć wodę dla psa. Następnego dnia wrócił ze specjalną uprzężą, aby unieść psa. Pomoc otrzymał od miejscowego weterynarza.

W ciągu 24 godzin Anderegg znalazł psa i go uratował. Natychmiast zabrał go do weterynarza. Okazało się, że pies jest naprawdę silny, ponieważ przeżył w jamie przynajmniej tydzień, chociaż był chory.

Anderegg postanowił zaopiekować się psem. Nazwał go Riley i od ośmiu lat są najlepszymi przyjaciółmi.

Trzy lata po zdarzeniu mężczyzna postanowił napisać o nim książkę. Nosi ona tytuł Rescuing Riley, Saving Myself: A Man and His Dog's Struggle To Find Salvation. W książce, mężczyzna opisuje, że w młodości był prześladowany. Ratując psa, starał się uratować siebie po okropnych przeżyciach z dzieciństwa.

Nie wiemy, jak pies znalazł się w kanionie, ale to nie ma już znaczenia. Najważniejsze jest to, że został uratowany przez wyjątkową osobę!

Cieszymy się, że Riley został uratowany! Uważamy, że liczy się każde zwierzęce życie i szanujemy tych, którzy ratują zwierzęta.

Dowiedz się więcej o tej historii z poniższego filmiku i podziel się nią ze znajomymi i rodziną na Facebooku, jeśli także się cieszysz, że historia ma dobre zakończenie!

Słoń znajduje zraszacz na trawie, nieoczekiwanie zaczyna się bawić

Złoty koń jest nazywany najpiękniejszym na świecie - naukowcy odkryli coś niesamowitego w jego sierści

3-letnie dziecko krzyczy przez 8 godzin lotu - pasażer nagrywa to i krytykuje zachowanie matki

Czy koty rozumieją, gdy są wołane? Oto odpowiedź na to pytanie

Bardzo prosty przepis na pyszne ciasto z jagodami z szybkim spodem

Policja uratowała psa, któremu podano narkotyki - zobacz jego reakcję, gdy widzi swojego gościa

Mężczyzna myślał, że widzi w rzece bobra - podchodzi bliżej i odkrywa coś okropnego

Zdjęcie nowonarodzonej córeczki pokazuje trud i radość po czterech latach prób in vitro

Kobieta dostała awans w pracy - partner postawił jej ultimatum, którego gorzko pożałował

Córka płacze bez przerwy - dzięki prostej sztuczce taty uspokaja się w mniej, niż 5 sekund

W pełni odnowione baraki są piękne na zewnątrz, ale poczekaj, aż zobaczysz salon!

Pracownicy szpitala oddają cześć ojcu, którego organy uratowały 50 żyć